Korolar, Eğitimler ve Kurslar
Dans ve Ritim Topluluğu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans ve Ritim Topluluğu 2016 yılında kuruldu. 9 – 25 aralığındaki çocuk ve gençlerden oluşan topluluk, yerel ve dünya danslarından örnekler sergileyen ülkemizdeki tek dans ve ritim topluluğudur. 
 
Bale Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Bale Eğitimi 2002 yılından bu yana çalışmalarını sürdürmektedir. Bedeni belli bir disiplin içinde çalıştırmayı amaçlayan eğitimlerimiz 5 - 10 yaş aralığındaki katılımcılardan oluşmaktadır.
 
Yetişkin ve Çocuklar için Halk Dansları Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Halk Dansları Eğitimi 9 – 16 yaş arası katılımcılardan oluşmaktadır. Çocukların vücut gelişimleri ve esneklik kazanmaları için türlü ısınma hareketi ve egzersizlerin öğretildiği eğitimde her yöreye ait halk oyunları örneklerine yer verilmektedir. 
 
Şan Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Şan Eğitimi 17 – 40 yaş arası katılımcılardan oluşmaktadır. Katılımcılar eğitim dönemi başında yapılan seçmelerle belirlenir. Temel nefes eğitimi, sağlıklı ve doğru şarkı söyleme tekniklerinin öğretildiği şan eğitimimiz, katılımcıların ses rengi ve aralıklarına uygun eserler üzerinden ilerlemektedir.
 
Çoksesli Çocuk Korosu
8 – 14 yaş arası çocuklardan oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu şan, solfej ve müzik teorisi müfredatıyla ve koro müziğinin seçkin örneklerinden oluşan repertuvarı ile birlikte aynı zamanda çocuklara çoksesli düşünme ve kolektif bilinç aşılamayı hedeflemektedir.
 
Çoksesli Kadın Korosu
2022 yılında kurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi Çoksesli Kadın Korosu 18 – 65 yaş arası kadın katılımcılarımızdan oluşmaktadır. Koromuz ulusal müzik kültürümüzün evrensel boyut kazanması ve çoksesli koro müziğinin toplumumuzda yaygınlaşması amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. 
 
Türk Halk Müziği Korosu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 2007 yılında kuruldu. Türk halk müziğini sevdirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulan koromuz 18 – 50 yaş aralığındaki katılımcılardan oluşmaktadır.
 
Türk Sanat Müziği Korosu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu 2007 yılında Türk müziğini araştırmak, öğretmek ve yaygınlaştırmak amacıyla kurulmuştur. Koromuz 18 yaş üstü katılımcılardan oluşmaktadır.
 
Mübadele Dönemi Öncesi ve Sonrası Koro Çalışması
İzmir Büyükşehir Belediyesi Mübadele Dönemi Öncesi ve Sonrası Koro Eğitimi çalışmamız 18 yaş ve üzeri katılımcılardan oluşmakta olup, Ege’nin iki kıyısının ortak kültürünü, şarkılarını ve danslarını öğretmeyi amaçlamaktadır.

Bağlama Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Bağlama Eğitimi 7 – 70 yaş arası katılımcılardan oluşmakta olup, amacı hem yöresel hem de farklı müzik türlerinde bağlama çalım tekniğini öğretmek, yaygınlaştırmak ve icra edilmesini sağlamaktır. 
 
Piyano Eğitimi
2020 yılında başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi Piyano Eğitimi 5 – 25 yaş arası katılımcılardan oluşmaktadır. Eğitimimiz çocukların motor becerilerini, işitsel, sayısal ve sözel zekalarını geliştirmeyi ve konsantrasyon eksikliklerini gidermeyi amaçlamaktadır. 
 
Gitar Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gitar Eğitimi 18 yaş ve üzeri katılımcılardan oluşmaktadır. Katılımcılar dönem başında yapılan seçmelerle belirlenmektedir. Eğitim, popüler müzik repertuvarından oluşan bir müfredat üzerinden ilerlemektedir.
 
Bateri Eğitimi
18 – 40 yaş arası katılımcılardan oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Bateri Eğitimi, beynin sağ ve sol lobunu aynı anda çalıştırarak zekâ ve hafızayı geliştirmeyi, el, ayak, göz koordinasyonunu geliştirmeyi, bireylerde dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunu önlemeyi, motor becerilerin geliştirilmesini amaçlamaktadır.
 
Mahaller Orkestrası
İzmir Büyükşehir Belediyesi himayesinde yetenekli çocukları keşfetmek, ücretsiz eğitim almalarını sağlamak ve müziğin birleştirici gücüyle yaşamlarına değer katmak amacıyla hazırlanan proje 8 – 17 yaş arası çocuklardan oluşmaktadır.
 
Kolektif Hayal Gücü ve Müzik Buluşmaları Atölye Çalışması
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kolektif Hayal Gücü ve Müzik Buluşmaları Eğitimi 2020 yılında başlamıştır. 7 yaş üzeri katılımın gerçekleştiği eğitimin çalışma alanları arasında; ses, müzik, ve doğaçlamanın yanı sıra müzik ve sanat vasıtasıyla "Kolektif Bilinç" ve yardımlaşma temaları da bulunmaktadır. Aktif olarak müzik yapma üzerine yoğunlaşma yanında "Dinlenme Sanatı" dersleri ile de müzik dinleyicisi kimdir, sorumlulukları nelerdir soruları için farklı bakış açılarına kapı açmaktadır. 
 
Köy Tiyatroları
İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları Eğitimi seçilmiş köylerde buluştuğumuz katılımcılarla teatral çalışmalar yapıp sonrasında o yöreye özel dans ve ritim eğitimiyle içimizdeki yaratıcı gücü çıkarmak ve bu gücü üretime çevirmek amacıyla kurulmuştur.
 
Mahalle Tiyatroları
İzmir Büyükşehir Belediyesi Mahalle Tiyatroları 15 yaş üzeri katılımcılardan oluşmakta olup mahalle sakinlerinin sanatla buluşmasını sağlamak ve aralarındaki iletişimi güçlendirmek amacıyla kurulmuştur. İçeriğinde şan, dans, hareket ve konuşma eğitiminin de olduğu eğitimde her mahallenin kendine ait bir tiyatro ekibinin olması hedeflenmektedir. 
 
Heykel ve Seramik Eğitimi 
İzmir Büyükşehir Belediyesi Heykel ve Seramik Eğitimi yetişkin ve çocuk olarak iki ayrı kategoride verilmektedir. Yetişkinler için 17 yaş ve üzeri, çocuklar için 7 – 11 ve 12 – 16 yaş grupları ile çalışılmaktadır. Yaratım tekniği üzerine bilgilendirilen katılımcılarımız, verilen malzeme üzerinden her hafta istedikleri obje üzerine çalışmaktadırlar.
 
Kukla Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kukla Eğitimi çocuklara kukla yaptırmak, dramatik hikaye yazdırmak, yaptıkları kuklayı oynatmak, yazdıkları hikayeyi kendi kuklalarıyla anlatmak, hikayeye uygun dekor yapmak ve bunların birleşiminden bir gösteri hazırlamayı hedeflemektedir. Katılımcılarımız yetişkinler için 18 yaz ve üzeri, çocuklar için ise 14- 17 yaş aralığından oluşmaktadır.
 
Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık Eğitimi 13-15 yaş arası katılımcılardan oluşmaktadır. Dönem başında yapılan seçmelerle belirlenen öğrencilerimiz yaz dönemine kadar müziksel işitme, ezgisel bellek ve ritimsel bellek üzerine, sınav müfredatlarına uygun bir şekilde eğitim almaktadır.
 
 
Tüm eğitim programlarımız hakkında ayrıntılı bilgileri 0 232 293 34 79 numaralı telefonu arayarak alabilirsiniz.
 

 
 
HAZİRAN 2024
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
HAZİRAN 2024
13
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız