Korolar, Eğitimler ve Kurslar

Çalgı Eğitimleri

Piyano Eğitimi
15 - 25 Yaş - 293 39 41 

Bağlama Eğitimi
8 - 18 Yaş - 293 34 79
 
Kabak Kemane 
10 - 25 Yaş - 293 90 14 


Türk Sanat Müziği Korosu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Müziğini araştırmak, öğretmek, yaygınlaştırmak ve uygulamalarını konserler vererek halkın beğenisine sunmak amacıyla kurulan bir müzik topluluğudur. Eğitimler Mogambo ve Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir. Türk Sanat Müziği Korosu yıl içerisindeki iki konserlerini kış aylarında Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde ve yaz aylarında açık alan konser mekanlarında ücretsiz halka açık gerçekleştirmektedir.
İletişim: 293 3479

Türk Halk Müziği Korosu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 2007 yılında kurulmuştur. Türk Halk Müziği Korosu, konserlerinde birbirinden farklı repertuvar sunarak, Türkiye'nin her yöresinden seslendirdiği türkülerle halkın beğenisini kazanmıştır Eğitimler Mogambo ve Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir. Her yıl gerçekleştirilen seçmelerle oluşturulan gönüllü koro yıl boyunca ses eğitimi alarak konserlerini kış aylarında Kültürpark İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde ve yaz aylarında açık alan konser mekânlarında ücretsiz halka açık gerçekleştirmektedir.
İletişim: 293 3479

Çok Sesli Çocuk Korosu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuk Korosu 8-14 yaş arası çocuklardan oluşmaktadır. Şan, solfej ve müzik teorisi müfredatı ile birlikte, çok sesli koro müziğinin seçkin örnekleri, çocuk şarkıları, marşlar, dünya klasikleri, pop ve caz müzikleriyle repertuvarını zenginleştirmiştir.Eğitimlerini Kültürpark Mogambo, Kültürpark İzmir Sanat Sanat Merkezi, İsmet İnönü Sanat Merkezi ve Kültürpark Sanat Atölyesin’de gerçekleştirilmektedir. Konserler halka açık ve ücretsizdir.
İletişim: 293 3479 


Dans ve Ritim Topluluğu
İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans Ritim Topluluğu 2016 yılında kuruldu. 9-25 yaş aralığındaki çocuk ve gençlerden oluşan 120 kişilik topluluk, kendi ülkemizin dansları başta olmak üzere latin, ritim eğitimi, zeybek, karadeniz, kafkas, balkan, rock&roll, salsa, hip hop gibi dünya danslarından da örnekler sergileyen ülkemizdeki tek dans ve ritim topluluğudur. Eğitimlerimiz Uzundere Çok Amaçlı Spor Salonu’nda halka açık ve ücretsiz gerçekleştirilmektedir. 
Cumartesi ve 14.00-18.00 pazar günleri 14.00 -18.00 saatlerinde.
İletişim: 293 3479

Mahalle Orkestrası 
İzmir Büyükşehir Belediyesi himayesinde müziğe yetenekli çocukları keşfetmek, alanında uzman eğitmenlerden ücretsiz müzik eğitimi almalarını sağlamak ve müziğin birleştirici gücüyle yaşamlarına değer katmak amacıyla hazırlanan Mahalle Orkestrası projesi, emin adımlarla yoluna devam etmektedir. 8-17 yaş grubu arasından açık yetenek seçmeleriyle belirlenen sanatçı adayları çalışmalarına Kültürpark Sanat Atölyesi ve Aliağa Kültür Merkezi’nde devam etmektedir. Eğitimler nefesli çalgılar(trompet, korno, trombon, Flüt, Kaval, Klarinet) yaylı çalgılar, (Keman, Çello, Viyola, Kontrbas) Vurmalı Çalgılar (Bateri, Kajon, Darbuka) Piyano, Gitar Kanun ve Bağlama branşlarında eğitimler vermektedir.
İletişim: 293 4042

Bale Kursu

Bale Kursu, 2002 yılından bu yana çalışmalarını sürdürmektedir. Eğitimlerde, doğru nefes, doğru duruş ve bedeni belirli bir disiplin içerisinde çalıştırmayı, rahatlamayı ve esnetmeyi öğretmek amaçlanmaktadır.
Çalışmalar yıl boyunca Kültürpark Dans Atölyesi’nde (Bale Salonunda) yapılmaktadır. Kurs ücretsiz olup, 5-7 ve 8-10 yaş aralığındaki tüm çocuklarımızı kapsamaktadır. Yıl sonunda minik balerinlerin yaptığı gösterimler büyük beğeni toplamaktadır. Pazartesi-Çarşamba: 16.00-18.00 ve 18.00-20.00
Salı-Perşembe: 18.00-20.00
İletişim: 293 3479

Kolektif Hayal Gücü ve Müzik Buluşmaları Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kolektif Hayal Gücü ve Müzik Buluşmaları 6 Temmuz 2020 tarihinden itibaren başlamıştır. Eğitimlerimiz Pazartesi ve Salı günleri Bergama Akasya Park’ında, Çarşamba ve Perşembe günleri Kültürpark Mogambo'da 7 yaş ve üzeri katılımcılarla gerçekleştirilmektedir. Kolektif Hayal Gücü, kişisel hikayesini İzmir'e getirmek isteyen tüm dinleyicilere, müzisyenlere ve daha da önemlisi sanat, hayat ve doğa ile duyarlılığı olan herkese açık bir eğitim habitatıdır. Kolektif'in çalışma alanları arasında; ses, müzik, ve doğaçlamanın yanısıra müzik ve sanat vasıtasıyla "Kolektif Bilinç" ve yardımlaşma temaları da bulunmaktadır. Kolektif, aktif olarak müzik yapma üzerine yoğunlaşma yanında; "Dinlenme Sanatı" dersleri ile de müzik dinleyicisi kimdir, sorumlulukları nelerdir? Soruları için farklı bakış açılarına kapı açmaktadır. Eğitimlerimiz ücretsiz gerçekleştirilmektedir.
İletişim: 293 3436

Roman Gençler için Dans Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi Roman Gençler için Dans Eğitimi Projesi 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren başlamıştır. Salı ve Perşembe günleri Westpark Avm içerisinde bulunan Anadolu Ateşi Dans Okulu'nda 12-25 yaş aralığındaki Roman gençlere ücretsiz olarak verilen eğitimlerimizin içeriği; modern dans, Roman dansları, dünya dansları, Türk halk dans oyunları, hip hop ve baleden oluşmaktadır.
İletişim: 293 4042

Hip Hop, Modern Dans, Flamenko ve Tango Eğitimi
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hip hop, modern dans, flamenko ve tango eğitimleri Kültürpark Ahşap Sahne’de her yaştan katılımcıya uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen hip hop, modern dans ve flamenko eğitimleri Çarşamba günleri 18.00-19.30 saatleri arasında, tango eğitimi ise 19.30-20.30 saatleri arasında yapılmaktadır.
İletişim: 293 3479

Piyano Eğitimi
Piyano Eğitimi, 14-15-16 Ekim 2020 tarihlerinde Kültürpark Sanat Atölyesi’nde başlıyor. Özlem MENOKAN öncülüğünde haftanın iki günü bireysel olarak 5-14 yaş gruplarına yönelik verilecek olan piyano eğitimi ile çocukların; motor sistem becerilerini geliştirmek, işitsel, sayısal ve sözel zekâlarını geliştirmek ve konsantrasyon eksikliklerini gidermek amaçlanmaktadır. Ayrıca hedeflenen amaçlar arasında gençlere çalışma disiplini kazandırmak, güzel sanatlar liselerine ve konservatuara hazırlamak bulunmaktadır. Eğitimlerimiz ücretsiz gerçekleştirilmektedir.
İletişim: 293 4042

Perküsyon Eğitimi

İzmir Büyükşehir Belediyesi himayesinde bir ilk olan Perküsyon Eğitimi Atölyesi, Hamdi Akatay önderliğinde 26 Ekim 2020 tarihinde ilk dersine başlayacaktır. Kültürpark Sanat Atölyesi’nde haftanın üç günü gerçekleştirilecek olan başlangıç, orta ve masterclass seviyelerindeki dersler ile katılımcılara; nota ve ritim nazariyatı, soliste refakat tekniği, stüdyo çalma tekniği, doğaçlama tekniği, Türk coğrafyası ve uluslararası ritim öğretisi gibi becerilerin öğretilmesi amaçlanmaktadır. Eğitimlerimiz ücretsiz gerçekleştirilmektedir.
İletişim: 293 4042

Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir ilk olan Mahallemizin Kadınları Sinema Yapıyor Projesi Eğitimi, 1 Ekim 2020 tarihinde başlamıştır. Ücretsiz olarak gerçekleştirelecek olan atölye ve seminerlerden oluşan program doğrultusunda katılımcılara özgün ve kapsamlı bir sinema eğitiminin sunulması amaçlanmıştır. Aliağa Kültür Merkezi ve Kültürpark’ta sabah grubu ve akşam grubu olmak üzere toplam dört gruptan oluşan derslerde; kamera teknikleri, çekim ölçekleri, sahneleme, kamera açıları ile ışık eğitimi verilmektedir. Ayrıca bu eğitimler iki haftada bir Kültürpark’ta alanında duayen konuk yönetmenler önderliğinde film analizi eğitimi ile gerçekleştirilecektir. Eğitimlerimiz ücretsiz gerçekleştirilmektedir.
İletişim:293 1101

 

 
 
ARALIK 2022
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
ARALIK 2022
8
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız