DİĞER
DÜNYA SANAT GÜNÜ ETKİNLİĞİ / 3.ULUSLARARASI AMAZONLAR - TİTANLAR BULUŞMASI
Dünya Sanat Günü Etkinlikleri kapsamında, Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliğinin (UASB) işbirliğiyle bu yıl 3. gerçekleşecek  “Uluslararası Amazonlar – Titanlar Buluşması”nda; sinema, edebiyat, fotoğraf, müzik gibi farklı disiplinlerde çalışan sanatçıları bir araya getiriyor.

Dr. Ümit Yaşar IŞIKHAN'ın koordinatörlüğünde gerçekleşen etkinliğin bu yıl onur konuğu Arnavutluk'tan ressam Jona DIVIDI ve İran'dan ressam Alireza GHOUJARİ oluyor.

Sinema gösterimi, söyleşi, şiir ve müzik dinletilerinden oluşan program 15 – 16 Nisan 2022 tarihlerinde gerçekleşecek ve program sonunda UASB tarafından tiyatro alanında Genco ERKAL, edebiyatta Yaşar AKSOY’a Yaşam Boyu Onur Ödülü, sinema alanında Gülten TARANÇ, müzikte ise Ercan – Gökhan ÇAĞIRAN'la, Nil GÖKSEL'e Yılın Başarılı Sanatçıları ödülleri takdim edilecek.

Küratörlüğünü Şefkat İŞLEGEN’in üstlendiği, “Amazonlar – Titanlar Resim, Heykel ve Seramik Sergisi” ise 30 Nisan tarihine dek ziyaret edilebilir.
Hafta İçi ve Cumartesi: 09.30 - 17.30
Pazar: 12.00 - 17.00
 
 
Program
 
15 Nisan 2022 / Cuma
 
12:30 – 13:00 Rio Carnaval Grubu ve Maskizm Ekibinin Gösterisi
13:00 – 14:00 Açılış Konuşmaları
14:10 – 14:40 Nil GÖKSEL – PİYANO RESİTALİ
15:00 – 16:30 FİLM GÖSTERİMİ “Yağmurda Yıkansam”
16:30 – 17:00 SÖYLEŞİ “Müzikten Sinemaya”
Dr. Ümit Yaşar IŞIKHAN'ın moderatörlüğünde Konuşmacı Gülten TARANÇ
17:10 – 17:30 KONSER
Alp Murat ALPER (bağlama) – Sabrina URFAN (solist)
17:40 – 18:30 ŞİİR DİNLETİSİ
18:30 SERGİ AÇILIŞI  küratör Şefkat İŞLEGEN
 
16 Nisan 2022 / Cumartesi
 
11:00 – 11:10 Program Sunumu – Açılış Konuşmaları
 11:10 – 11:30 ŞİİR DİNLETİSİ
 11:40 – 12:20 PİYANO RESİTALİ
Alara TOKMAKOĞLU – Efruz Fulin DOKUR – Eylül Yazıcı – Artun AKDORA
 12:30 – 13:30 SÖYLEŞİ
“Sanatta Özgürlük ve kadının Sanattaki Yeri” - Ressam Şefkat İŞLEGEN'in sunumuyla
 13:40 – 14:20 KONSER
 Cengiz ONUR (bağlama) – Özge TURANÇ ONUR (gitar)
 14:30 - 15:20 SÖYLEŞİ “Romandan Filme”
 Konuşmacı İzmirli yazar Tülay PIRLANT
 15:30 – 16:30 SÖYLEŞİ – FOTOĞRAF SUNUMU
İFOD Başkanı Seda ŞENKÖK'ün sunumu ile “Tarihte iz bırakan Kadın Fotoğraf Sanatçıları”
 16:30 – 17:20 MÜZİK – ŞİİR DİNLETİSİ
 17:30 ÖDÜL TÖRENİ
 
 
 Etkinlikte Yer Alan Sanaçtılar
 
Resim
Afet Yayla / Ayfer Uz / Atos-Aysu Günay / Ayten Köse / Ayten Mungan / Bedri Karayağmurlar / Çetin Erokay / Emine Tokmakkaya / Faden Suzan Kudsioğlu / Fahriye Duran Kıyman / Fatma Elvin Öztürk / Filiz Pelit / Funda Alkan Cumbul / Hasan Erdemir / Hayal İrtegün / Hüsna Dişbudak / Lale Temelkuran / Latife Akın / Mehmet Aslan / Mehmet Genç / Mustafa Ali Kasap / Meltem İlhan / Nasır Türk / Nermin Ayhan Urgancı- Neş’ever Gür- Nevai Metin Memmedoğlu- Neval Kafescioğlu- Nurhan Kırsoy / Onur Baran Işıkhan / Özgür Şanlı / Özlem Tok /  Rana Sirkecioğlu / Seba Uğurtan / Sedat Kumova / Seher Söyleme Çelik / Semra Özar / Sezin Haşıcı / Sevinç Tuncel / Şefkat İşlegen / Türkan Kudsioğlu / Yıldız Arun / Clemens Beungkun (Güney Kore) - Burhan Ahmei (Makedonya) /  Elizabeth Tuganova (Rusya) / Mohammed Kara Damour (Suriye) / Nevai Metin Memmedoğlu (Azerbaycan) /Kiron Soni Gupts / (Hindistan) - Palash Paul (Hindistan) / Petia Papazova (Bulgaristan) / Leva Caruka (Ukrayna) / Vahida Nimanbegu (Montenegro)
                                                
Fotoğraf
A.Beyhan Özdemir / Ahmet Tuncay Karaçorlu / Eral Aytemiz / Gönül Ocak / Gözde Yenipazar / İskan Kazak / Mehmet Oflazoğlu / Nergiz Benzaquen / Seda Şengök
                                                    
Seramik -Heykel
Dijle Talun / Ecem Korkmaz / Emine Gümüşoğlu / Gönül Ocak / Lara Akdemir / Mehmet Gökay Özerim / Selcan Kına / Selmina Melikoğlu / Müge Aygıt
    
Sinema
1-Yağmurlarda Yıkansam – Gülten Taranç
2-Meleğin Sırları/Broken Angel- Tülay Pırlant
                                                      
Müzik
Ercan Gökhan Çağıran / Nil Göksel /  Hamed Darabi / Cengiz Onur / Alp Murat Alper / Sabina Urfan /  Özce Turaç Onur / Arda Diker / Alara Tokmakoğlu / Efruz fulin Dokur / Eylül Yazıcı / Artun Akdora / Deniz Can Ertan
                                                        
Söyleşi ve Görsel Sunum
Seda Şengök / Şefkat İşlegen
                                                       
Şiir
Yaşar Aksoy / A.Zübeyde Seven Turan / Atilla Er / Asım Öztürk / Aydın Şimşek /Aysel Karaaltı / Bedri Karayağmurlar / Bilsen Başaran / Cem Seyhun Ünbay / Coşkun Şimşekli / Dilek Özkan / Dizdar Karaduman / Duygu Taylan / Erdinç Ozan / F. Elvin Öztürk / Fatma Aras / Hael Srour / Hakan Tartan / Hasan Kulakoğlu / Hüseyin Peker / Hüveyda Evgin / M.Mahzun Doğan / Mehmet Sarsmaz / Mutlucan Güvendir / Mustafa Gökçek / Neslihan Perşembe Kulakoğlu / Neval Savak / Oğuz Tümbaş / Selami Şimşek / Seval Arslan- Şevki Özdemir / Ümit Yaşar Işıkhan / Veysel Gültaş / Yıldız Arun / Yusuf Alper / Yücelay  Sal
                                                        
Bando Rio
Hülya Gül
                                                          
Maskizm
Eylem Sürer
 
 
 
MAYIS 2024
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
MAYIS 2024
23
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız