DİĞER
ULUSLARARASI İZARTİST SANAT GÜNLERİ-``ÇIĞLIK`` DOĞANIN DÖNGÜSÜNDEN SANATSAL İZLENİMLER
``Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ortaklığı ve İzmir'in seçkin sanatçıları ile birlikte oluşturulan sergi ve Paneller İzmir'li sanatseverleri bekliyor.``

Uluslararası İZARTİST Derneği tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen Uluslararası İzArtist Sanat Günleri - ‘‘ÇIĞLIK’’ Doğanın Döngüsünden Sanatsal İzlenimler resim, heykel, grafik, seramik, suluboya, enstalasyon, video art gibi disiplinler arası karma sergi, panel, tasarım ve uygulamalardan oluşmaktadır.
Uluslararası İzArtist Sanat Günlerinin amacı, İzmir'in kültür ve sanat alanında "farkındalık kültürünün” geliştirilmesidir. Aynı zamanda iklim değişikliği nedeniyle dünyamızı, ülkemizi ve şehrimizi etkileyen, hızla yaşanan küresel krizlere karşı toplumu duyarlı bir duruş sergilemeye çağırmaktır.
Sanatçılar, Uluslararası İZARTİST Derneği üyeleri ve çeşitli alanlardan değerli akademisyenlerle birlikte, sanatsal ve sosyal bilinçlenme adına pozitif bir etki yaratmak için, doğanın içinden gelen bir ses olmak ve topluma hitap etmek amaçlanmıştır.
Sanatçı olabilmek için yaşamı kavramak, onu belleğe, belleği anlatıma, gereçleri biçime dönüştürmek gerekmektedir. Sanatın misyonu her zaman insanı bütünlüğü içinde heyecanlandırmak, kendisini bir başkasının yaşamıyla görebilmesini, diğerlerinde kendi yaşamlarını benimsemelerine yardımcı olmaktır. Sanat doğru sözü ile, yanlışa itiraz ederek dünyanın değişebileceğini göstermeli, değişime katkı sağlayabilecek farkındalıklarla desteklemelidir.

ULUSLARARASI İZARTİST DERNEĞİ
Sanatı ve sanat üreten toplumun her kesimini kucaklayan, sevgi, saygı, hoşgörü ve özeleştiri temelleri üzerine kurulan Uluslararası İZARTİST Derneği özveriyle ve çıkar gözetmeksizin çalışan, sanatçıların gelecek beklentilerine yön veren bir dernektir. 2018 yılında Mona Muzo (Muzaffer Bektaş) önderliğinde İzmir 9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi bölümü mezunları ve akademisyenleri ile birlikte Art İSTASYON Plastik Sanatlar Grubu kuruldu. Bu grup resim, heykel, grafik, seramik, yağlıboya, suluboya ve akrilik çalışmalarıyla sergiler açarak özgünlük ve sanatsal kalitede kendini kanıtlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı'nda görev yapan görsel sanatlar öğretmenlerinin yanı sıra akademisyenlerden de oluşan grup; 20 yılı geçen tecrübesiyle, birçok projeyi hayata geçiren, İzmir Suluboya Ressamları Derneği ile birleşerek daha güçlü, cesaretli ve yenilikçi bir anlayışla yoluna devam etmektedir. 2023 yılında dernek isim ve tüzük değişikliği yapılarak bütün sanat disiplinlerini kapsayan Uluslararası İZARTİST Derneği adıyla daha kurumsal ve geniş kapsamlı çalışmalar yapma hedefi güdülmektedir.
Derneğin yeni yönetimi, MONA MUZO başkanlığında ve yönetim kurulu üyeleri; Nilay ÇEVİK, Müzeyyen GÖKMEN, Bilge KESER, Özlem KALMAZ, Fikret GÜNEŞ ve Ayla ERDOĞ ÇETİN ile birlikte bir sanat hareketi oluşturmayı ve sanat adına mücadele etmeyi hedefleyen çalışmalara yön verme yolunda ilerleyecektir.

Açılış: 5 Nisan 2024 Cuma, Saat: 18.00
Ziyaret Saatleri: Hafta içi 10.00-18.00, Hafta sonu 11.00-18.00

Panel-Tasarım ve Uygulamalar
15 NİSAN 2024 SAAT: 16.00
SANATTA DOĞANIN TEMSİLİ – PANEL
Prof. Dr. Ahmet Feyzi KORUR
Prof. Dr. Mehmet KOŞTUMOĞLU
Öğr. Üyesi Mehmet KAHYAOĞLU

20 NİSAN 2024 SAAT: 15.00
FELSEFİ PERSPEKTİFTEN DOĞA İNSAN ve SANAT
Prof. Dr. Berfin KART TEPE
Prof. Dr. Hakan ÇÖREKÇİOĞLU
Prof. Dr. Özcan YILMAZ SÜTCÜ

22 NİSAN 2024 SAAT: 15.00
SANAT ve PSİKOTERAPİ – PANEL
Doç. Dr. Füsun GÖKKAYA
Uzm. Psk. Hatice ÜNAL DEMİR
Uzm. Psk. Sevgi MESTCİ SÜNERLİ

27 NİSAN 2024 SAAT: 15.00
TÜRKİYE’DE ÇAĞDAŞ SANAT UYGULMALARI VE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR
Prof. Dr. Bedri KARAYAĞMURLAR
Prof. Dr. Meltem AKKAYA
Prof. Dr. Merih TEKİN BENDER
Doç, Dr. Serpil YAYMAN

28 NİSAN 2024 SAAT: 14.00
SANATTA ÖZGÜNLÜK ve ÜSLUP
Dr. Gülseren PASİN
Öğr. Görevlisi Mete SEZGİN
 
28 NİSAN 2024 SAAT: 15.00
BİLİMSEL TEMELLİ RENK ÇEMBERİ TASARIMI ve UYGULAMALARI
Prof. Dr. Kemal YÜRÜMEZOĞLU
Doç. Dr. Ekin BOZTAŞ
Dr. Turan ENGİNOĞLU
 
 
Etkinlik
05 Nisan 2024, Cuma - 05 Mayıs 2024, Pazar
tarihleri arasındadır...
 
NİSAN 2024
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
NİSAN 2024
24
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız