KONSER
ANADOLU ROCK AASSO
Anadolu Rock sevdası ile yola çıkan üç başarılı sanatçı Hakan Şensoy, Çağ Erçağ ve Nurkan Renda’nın dünya üzerinde ilk kez Anadolu Rock, viyolonsel solo, rock grubu ve senfonik tınılar ile gerçekleştireceği muhteşem konser Anadolu Rock-Bukalemun adlı konser Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde sanatseverler ile buluşacak.
Bukalemun Projesi’nin ilk nüveleri 2015 yılının başlarında Çağ Erçağ ile Hakan Şensoy’un şef/solist olarak birlikte yapacakları bir konserin program seçimini tartışırken Hakan Şensoy’un “biraz renk değiştirelim” sözü ile ikili tarafından şekillenmeye başlamıştır. Akabinde Şensoy, Nurkan Renda ile aklından geçenleri paylaşmış ve renk değişimi tamamlanmıştır. Çağ Erçağ’ın uluslararası düzeydeki kusursuz çalgı yorumculuğu, Nurkan Renda’nın Rock Müziği'nin tüm ögelerine sahip engin bilgi birikimi ve Hakan Şensoy’un çalgı müziğinin olanaklarını zorlar devrimci yaklaşımı bir potada eritilmiş ve ortaya ülkemizde bir başka örneği olmayan  son derece renkli bir müzik paleti çıkmıştır.  Popüler müzik tarihimizde dinleyici ile aracısız bütünleşebilen parçalardan seçilen repertuvarın düzenlemelerinde Şensoy, klasik armoniden serial yazıya, minimal anlayıştan postmodern yaklaşıma kadar pek çok kompozisyon tekniğini denemiştir. Ancak gerek parçaların başlarına yazılan giriş müzikleri gerekse özgün düzenlemelerde kullanılan kompozisyon teknikleri popüler anlayışla sorunsuz olarak kaynaştırılmıştır. Nurkan Renda ise her türlü ciddi müzik elemanının tamamen gözetildiği bu yaklaşıma bir klasik gitarist ve rock sanatçısı olarak uçuk ancak bir o kadar da ustaca bir bakış açısı getirmiştir.
 
Biletler 15 Eylül Cuma günü kultursanat.izmir.bel.tr adresinden, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi ve İsmet İnönü Sanat Merkezi Gişesinden saat 10.00'da satışa sunulacak. 
(Gişeler mesai saatleri içerisinde açıktır. Konser günü AASSM gişesi konser saatine kadar açıktır.)
 
Bilet Fiyatları:
100 TL (H Kategori – Yüz Türk Lirası) 
75 TL (G Kategori – Yetmişbeş Türk Lirası) 
50 TL (F Kategori – Elli Türk Lirası) 
 
 
 
HAZİRAN 2024
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
HAZİRAN 2024
13
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız