TİYATRO
42. HÜLYA - ÖZDEMİR NUTKU ULUSLARARASI İZMİR TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Dairesi Başkanlığı Kültür ve Sanat Şube Müdürlüğü tarafından her yıl Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle organize edilen tiyatro günleri Hülya - Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali ismiyle 13 - 27 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yıl içinde gerçekleştirdiği en kapsamlı etkinliklerden biri olan festivalde her sene olduğu gibi çocuk oyunları, yerel oyunlar ve ulusal oyunların yanı sıra Almanya, Yunanistan, Lübnan ve Sırbistan’dan gelecek tiyatro ekipleriyle uluslararası oyunlar da birçok ilçemizde birçok sahnede İzmirlilerle buluşacak.
 
Uluslararası Dört Tiyatro Ekibinin Yer Alacağı Festivalde Açılış Oyunu Sırbistan’dan
Festivalin açılış günü olan 13 Mart Çarşamba akşamı programın ilk uluslararası konuğu olan Novi Pazar Bölge Tiyatrosu, İZBBŞT İsmet İnönü Sahnesi’nde, Hasan Erkek tarafından yazılan -yerli metinlerimizden- ‘’Eşik’’ isimli oyun ile festivalin açılışını gerçekleştirmiş olacak. Almanya’dan MUT! Theater, Lübnan’dan Theatre In Progress, Yunanistan’dan Sebun Quartet ise festivalin ilerleyen günlerinde İzmir sahnelerinde birbirinden değerli oyunlarıyla yer alacaklar.

Bir Oyunun Prömiyeri Festivalde Gerçekleşecek
Geçen yıllarda da olduğu gibi bu yıl da bir oyun ilk gösterimini festivalde gerçekleştirecek. 18 Mart Pazartesi günü İzmir Sanat Merkezi’nde yerel tiyatro ekiplerinden 10 ART Mekan, “Pripyat” isimli oyunuyla seyirciyle ilk buluşmasını gerçekleştirecek.
 
Ulusal On İki Tiyatro Ekibi Festivalde Yer Alacak
İstanbul’dan, Eskişehir’den ve Hatay’dan birbirinden değerli 12 tiyatro ekibinin renk katacağı festivalde; İzmirliler müzikal, maske tiyatrosu, fiziksel tiyatro gibi oyunlarla da buluşacaklar.
 
Yerel On İki Tiyatro Ekibi Festivalde Yer Alacak
İzmir’de bulunan tiyatro ekiplerinden on iki tanesi oyunlarıyla festival içerisinde yer alacak. Bu oyunlardan bir tanesi prömiyer oyunu olmak üzere altı tane yetişkin oyunu ve altı tane çocuk oyunu 42. Hülya – Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali’nde sahnelenecek.

* Biletler oyun tarihinden 7 gün önce satışa açılacaktır.
* Festivalde ücretli olarak yer alacak oyunları izlemek isteyen seyirciler biletlerine https://kultursanat.izmir.bel.tr web sayfasından; detaylı bilgilere İZBB Kültür Sanat sosyal medya hesabından ve İzmir Art sitesinden ulaşabilirler.
* Festivalde yer alacak ücretsiz oyunlar için davetiye ve rezervasyon gerekmemektedir.

 
 
 
 
 
NİSAN 2024
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
NİSAN 2024
24
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız