Kent ve Kültür Gezileri

Turlara katılmak isteyenler,  bu linke tıklayarak   internet üzerinden rezervasyon yapabilir.
Sayfada tur dönemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanıyor; katılımcılar talep ettikleri tur başlığını tıklayarak kayıtlarını gerçekleştirebilir. 
 
Rehberler eşliğindeki turlara, velilerin yanı sıra çocukların da katılabilmesi için ayrıca rezervasyon gereklidir.  Telefonla veya e posta ile rezervasyon alınmıyor.
 
Turlar, Konak Meydanı`nda İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin belirlediği bir noktadan saat 09.00`da başlıyor ve aynı noktada sona eriyor. 
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015’ten bu yana yılda iki defa cuma ve cumartesi günleri düzenlediği ücretsiz kent gezileri  Bahar ve Güz olarak iki dönemde gerçekleşiyor. 
  
İzmir Tarih Turu gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı`nın ziyaret edilmesi ile son buluyor. 
 
Homeros Vadisi Turunda Bornova Kayadibi Köyü`ne gidilerek Homeros Vadisi`nde doğa yürüyüşleri yapılıyor.

Günübirlik Beydağ, Bayındır, Bademler ve Kozak Yaylası Turlarında ise her bölgenin kendine ait eşsiz doğal, kültürel ve tarihi zenginlikleri deneyimleniyor.
 
 Tur dönemi kayıtlar başladığında 293 1484  numaralı telefondan yardım alınabilir.
 

 
 

Kadınlara yönelik çalışmalar kapsamında özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı semtlerdeki kadınların kentimizi tanıyarak kentlilik bilinci kazanmaları amacıyla "Kentimizi Tanıyorum" adlı kent ve körfez gezileri düzenleniyor.
 
Bu gezilerle, kadınların sosyal hayata katılarak kentlilik bilinci oluşturulması hedeflenirken,İnciraltı Kent Ormanı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı ve 2 saatlik Körfez turunun yer aldığı programda müzik eşliğinde eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlanıyor.
 
Yaz aylarında Yassıcada'ya düzenlenen gezilerde kadınlarla birlikte çocuklar ve gençler de denizle buluşma olanağı buluyor. Başvurular Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü'nün fuar alanı içinde yer alan hizmet binasında Hemşehri İletişim ve muhtarlarımız aracılığıyla alınıyor. Bireysel başvurular kabul edilmemektedir. 
 
 
OCAK 2022
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
OCAK 2022
25
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız