Kent ve Kültür Gezileri

Turlara katılmak isteyenler,  bu linke tıklayarak   internet üzerinden rezervasyon yaptırıyor. Sayfada tur dönemlerinin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanıyor; katılımcılar talep ettikleri tur başlığını tıklayarak kayıt yaptırıyor. 
 
Rehberler eşliğindeki turlara, velisinin yanında çocuklar da katılabiliyor. Telefonla veya e posta ile rezervasyon alınmıyor.
 
 
Turlar, Konak Meydanı`ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00`da başlıyor ve aynı noktada sona eriyor. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015’ten bu yana yılda iki defa cuma ve cumartesi günleri düzenlediği ücretsiz kent gezileri 2017 yılında da Bahar ve Güz olarak iki dönemde gerçekleşiyor. 
 
 
İzmir Tarih Turu gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı`nın ziyaret edilmesi ile son buluyor. 
 
İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı Turu`nda ise İzmir Kuş Cenneti`nde bölge hakkında görüntülü sunumlar eşliğinde katılımcılar bilgilendiriliyor.  Otobüs ile tur atılarak alan tanıtılıyor. Dileyen Homa Dalyanı`nda yürüyüş yapabiliyor. Kuş Cenneti gezisinin ardından  Sasalı`daki İzmir Doğal Yaşam Parkına hareket ediliyor. 
 
Homeros Vadisi Turunda ise Bornova Kayadibi Köyü`ne gidilerek Homeros Vadisi`nde doğa yürüyüşleri yapılıyor.
 
Tur dönemi kayıtlar başladığında 293 1484  numaralı telefon dan yardım alınabilir.
 

 
 

Kadınlara yönelik çalışmalar kapsamında özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı semtlerdeki kadınların kentimizi tanıyarak kentlilik bilinci kazanmaları amacıyla "Kentimizi Tanıyorum" adlı kent ve körfez gezileri düzenleniyor.
 
Bu gezilerle, kadınların sosyal hayata katılarak kentlilik bilinci oluşturulması hedeflenirken,İnciraltı Kent Ormanı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı ve 2 saatlik Körfez turunun yer aldığı programda müzik eşliğinde eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlanıyor.
 
Yaz aylarında Yassıcada'ya düzenlenen gezilerde kadınlarla birlikte çocuklar ve gençler de denizle buluşma olanağı buluyor.Başvurular Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü'nün fuar alanı içinde yer alan hizmet binası, Hemşehri İletişim ve muhtarlarımız aracılığıyla alınıyor.
 
Geziler için 293 34 19 numaralı telefondan iletişim kurulabilir.
 
 
 
AĞUSTOS 2017
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
AĞUSTOS 2017
17
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız