Bilet Satış Sistemimiz
Bilet Satış Sistemimiz Hakkında Bilgilendirme 
 
Tiyatro Günleri ve yoğun ilgi gören konserlerimizde bilet satışları internet ve gişe olarak ikiye bölünmektedir. İzmir Sanat Büyük Salon kapasitesi 300 kişiliktir; 150 adedi internet, 150 adedi gişeden satılır; 150 adet gişe bileti AASSM, İzmir Sanat ve İsmet İnönü gişelerinden aynı anda satılmaktadır; bir izleyicimizin iki bilet aldığını varsayarsak 50 adet bilet ancak 25 kişi tarafından satın alınabilir. Bu hesapla 3 gişeden en fazla 75 kişi bilet alabilir. 
 
Gişe ve internet satışları birbirini etkilemez; internet satışı için tahsis edilen biletler tükenebilir, gişede satış devam edebilir.
İnternet satışlarında bir üye bir oturumda normal koşullarda en fazla 4 adet bilet satın alabilir. Ama etkinliğin talebine göre bu sayı artabilir ya da azalabilir.
 
Gişelerden bir izleyicimizin etkinlik başına alabileceği bilet adedi sayfamızda duyuru bölümünden yayınlanır.   
Bilet satışları başladığında gri renkte görünen koltuklar salonda koltuk kalmadığını belirtir.
 
Sistemimizde bir koltuk iki kişiye satılamaz. Bir koltuk üzerinde aynı anda iki kişi kişinin işlem yapması halinde; ödeme sayfasına gitmek için devam et butonuna basıldığında sayfa donar; işlem gerçekleşmez. Benzer bir durumla karşılaşılması halinde hızlı bir şekilde başka bir koltuk seçilmelidir.
 
Seçilen bir koltuğun seçimi bırakılmadığı sürece bir koltuk 6 dakika boyunca seçen kişiye tahsis edilir ve bu koltuk diğer izleyicilere gri renkte görünür.   
 
Sistemde gerçekleştirilen güncellemelerle sayfamızda aynı anda yaklaşık olarak 6 bin kişi işlem yapabilmektedir; bu sayıların aşılması halinde sayfamız aşır ıyoğunlıktan yavaşlayabilir. 
 
Bilet alım ekranında aynı anda işlem yapan kişi sayısı güncel olarak paylaşılmaktadır.
 
Koltuk seçiminizi yaparak ödeme için devam et butonuna basmadan önce;  ücretlendirme kriterleri ve tarife bilginizi (bilet ücreti) kontrol etmeyi unutmayın. Devam et tuşuna basıldığında bankanın ortak ödeme sayfasına yönlendirilir; bu aşamada kullanıcıdan kart bilgileri ve girildiğinde iki kez onay istenir. Sayfamız kullanıcıların kart bilgilerini tutmaz.
 
Bankanın işleminizi onaylaması halinde bilet satın alınmıştır;  üyelerimiz biletlerini biletlerim menüsünden kontrol edebilir.
İşlemi onaylanmayan üyelerimiz bilet satın almış olmaz. Biletlerim menüsünden biletin görünmemesi buna karşın kredi kartından bilet ücreti tahsil edilmiş olması halinde; gün sonu kontrolünde ücret otomatik olarak iade edilmektedir, kartınızda iade edilmiş bilet ücretini görebilirsiniz. 
 
Kurumumuza ait salonlarımızdan İsmet İnönü 720, İzmir Sanat 300, AASSM 1126 koltuk kapasitelidir. Kentimizdeki kurumlara ait diğer salonların koltuk kapasiteleri ise; Hikmet Şimşek 517, Sabancı Kültür Merkezi 518, Güzel Sanatlar Fakültesi'ne ait Özdemir Nutku Sahnesi se 342’dir.
 
Yoğun ilgi gören biletli etkinliklerimizde koltukların tümü satışa sunulmaktadır. 
Bilet ve üyelik işlemleri hakkında ayrıntılı bilgi için SSS menümüz ziyaret edilebilir. 
 
 
 
TEMMUZ 2022
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
TEMMUZ 2022
1
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız