TİYATRO
HÜLYA-ÖZDEMİR NUTKU ULUSLARARASI İZMİR TİYATRO FESTİVALİ - ONU BİR SU BİRİKİNTİSİNE ATSAN İKİ GÜNDE PARMAKLARININ ARASI YÜZGEÇ GİBİ DERİ BAĞLAR
Oyun Hakkında:
"Mahkeme size bir soru daha sormak istiyor. Galy Gay'i öldürmek suretiyle herhangi bir çıkar elde ettiniz mi?" "Basit bir taşıyıcı" olan Galy Gay bir sabah balık almak için evinden çıkar, öğlen bir fil sahibi olmak için adından, akşamına kurşuna dizilmemek için benliğinden vazgeçer. Bizse ona sözde cenazesinin söylevini yaptırıyor, ardından onu savaşa yollayıp, oradan sağ çıkartıyor, sonra gerçekten öldürüyoruz ve katilini ona yargılatıyoruz. Ve en sonunda da katilini serbest bırakıyoruz.
 
Peki ya biz kimiz?
 
Oyun, çevirisi Yılmaz Onay'a ait ''Adam Adamdır'' ve çevirisi Ayşe Selen'e ait ''Kuraldışı ve Kural'' oyunlarından hareketle uyarlanmıştır.
 
Summary:
"The court would like to ask you one more question. Did you gain any advantage by killing Galy Gay?" Galy Gay, a "simple carrier", leaves his house to buy fish one morning, renounces his  name to have an elephant at noon, and himself  to avoid being shot in the evening. We make him give a speech on his so-called funeral, then send him to war, get him alive, then actually kill him and put his murderer on trial. And finally, we release his killer.
 
So who are we?
 
The play is adapted from the plays "Adam Adamdır" by Yılmaz Onay and "Kuraldışı ve Kural" by Ayşe Selen.

EKİP KAFİLE
Oyun adı/Name: Onu Bir Su Birikintisine Atsan İki Günde Parmaklarının Arası Yüzgeç Gibi Deri Bağlar
Yazan/Writer: Bertolt Brecht
Yöneten/Director: Cenk Dost Verdi
Kategori-Yaş/Category-Age: Yetişkin/Adult (+12)
Oyuncular/Cast: Anıl İnce, Erden Tunatekin, Müzeyyen Durgun, Yasemin Ertorun
 
 
MAYIS 2022
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
MAYIS 2022
16
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız