TİYATRO
HÜLYA-ÖZDEMİR NUTKU ULUSLARARASI İZMİR TİYATRO FESTİVALİ - DÜNYA, SAAT, MEKAN
Oyun Hakkında:
Dünya’da bir (yer),Dünya’da bir (zaman),Dünya’da bir (mekan),Dünya’da (insanlar),Bir olay sonucunda altı kişi, ne olduğunu ve konuyu bilmediklerini iddia ettikleri ve sorgulandıkları bir durumda kalır. Bu olayı itiraf etmeleri konusunda onlara farklı bir yöntem teklif edilir. Bu altı kişi, birbirlerini bazen mizahi, kimi zaman şaşırtıcı hallere bürünerek irdelemeye başlar. Bir süre sonra kendilerini bu görevin bir parçası olarak görmeye başlamaları ile konu farklı bir biçimde gelişir. Neyi? Kimi? Ve konunun nereye bağlanacağı soru işaretleri ile ilerleyen bu absürt hikaye, trajikomik bir sonucu doğurur.
 
Summary:
A space in the world, a time in the world, a place in the world, people in the world... As a result of an event, six people are left in a situation where they claim that they don't know what happened and are questioned. They are offered a different method to confess this incident. These six people begin to scrutinize each other in sometimes humorous and sometimes surprising ways. After a while, the subject develops in a different way as they begin to see themselves as a part of this task. What? Who? And this absurd story, which proceeds with question marks on where the subject will be connected, leads to a tragicomic result.


KADIKÖY BOA SAHNE
Oyun adı/Name: Dünya Saat Mekan
Yazan/Writer: Aytekin Atabey
Yöneten/Director: Aytekin Atabey
Kategori-Yaş/Category-Age: Yetişkin/Adult (-)
Oyuncular/ Cast: Erden Tunatekin, Gökay Müftüoğlu, Gökhan Gürün, Gökşen Ateş, Hazar Vurgun Çağıldıyan, Melisa Yıldırımer, Merve Bağdatlı
 
 
 
MAYIS 2022
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
MAYIS 2022
16
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız