TİYATRO
HÜLYA-ÖZDEMİR NUTKU ULUSLARARASI İZMİR TİYATRO FESTİVALİ - 10 SANİYE
Oyun Hakkında:
Ülkenin en iyi ve prestijli okullarından William College'tan işlediği bir suç üzerine kovulan çocuğunu, okula geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacak olan Zeynep ile rehber öğretmeni Elif'in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeği 'aramasını' ya da 'kaybetmesini' anlatan, yetiştirilen çocuğun mutluluğunu mu itibarını mı gözetmemizi sorgulatan bir oyun "10 Saniye".
 
Yıllardır ''kutsallık'' kavramının anne ve öğretmenlere uygun olduğunu vurgulamışızdır. Peki ya gerçekten her anne ve öğretmen kutsal mı? Patolojik bir anne olamaz mı? Ya da sapkın bir öğretmen? Ya da her ikisi de sevgi dolu ve bir o kadar yalnız. Zeynep ve Elif'i karşı karşıya getiren bu oyun; eğitimin sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk psikolojisini nasıl şekillendirebileceğine dair bir bakış.
 
Summary:
It is a play that tells the story of Zeynep, who will do whatever it takes to get her daughter back at school as she was expelled from William College, one of the country’s best and prestigious schools, for a crime she committed, and the story of her daughter’s advisory teacher Elif’s search of lose for truth under the headings of violence, harassment and labeling, "10 Seconds" is a play  that makes us question whether we care about the happiness or the dignity of the grown child.
 
For years, we have emphasized that the concept of "holiness" is suitable for mothers and teachers. But is every mother and teacher really holy? Can't be a pathological mother? Or a perverted teacher? Or they're both loving and just as lonely. This play  that brings Zeynep and Elif face to face; An overview of how education systems, distorted family relationships, and label concepts can shape child psychology.


TİYATRO YAN ETKİ
Oyun adı/Name: 10 SANİYE
Yazan/Writer: Erdi Işık
Yöneten/Director: Serkan Üstüner
Kategori-Yaş/Category-Age: Yetişkin/Adult (-)
Oyuncular/ Cast s:  Algı Eke, Nergis Öztürk
 
 
MAYIS 2022
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
MAYIS 2022
16
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız