FESTİVAL
87. İEF - 18. SİNEMA BURADA FESTİVALİ
SİNEMA BURADA FESTİVALİ PROGRAMI
 
Tarih              : 12 – 16 Eylül 2018
Yer                 : İzmir Sanat Merkezi – Kültürpark
 
Açılış Töreni : 12 Eylül 2018 / 19.30
 
Onur ve Başarı Ödülleri Ödül Töreni /  3. Kısa Film Proje Yarışması Ödül Töreni
 
   
Onur Konuğu ( Kadın ) Ödülü      Suna SELEN  
Onur Konuğu ( Erkek)  Ödülü      Tamer LEVENT  
Başarı Ödülü ( Kadın )      Berrak TÜZÜNATAÇ  
Başarı Ödülü ( Erkek )      Engin GÜNAYDIN  
  Biletler BİLETİX'te
   
13 EYLÜL 2018 PERŞEMBE    BÜYÜK SALON

IN THE FADE (PARAMPARÇA)      16.30  
DEDE***                                                     18.30  
HEREDITARY (AYİN)                       21.00  
   
14 EYLÜL 2018 CUMA      BÜYÜK SALON

THE BOOKSHOP (SAHAF)      16.30    KÜÇÜK SALON     YAPIM ATÖLYESİ-ZEYNEP ATAKAN
DAHA ***                                18.30
YAŞAR KEMAL EFSANESİL***           21.00  
   
15 EYLÜL 2018 CUMARTESİ     BÜYÜK SALON

LA VILLA (DENİZ KIYISINDAKİ EV)      16.30 KÜÇÜK SALON      OYUNCULUK ATÖLYESİ-İREM ALTUĞ
GÜVERCİN***                                           18.30  
AHLAT AĞACI                                      21.00  
   
16 EYLÜL 2018 PAZAR     BÜYÜK SALON

KISA FİLM MARATONU                 16.30 KÜÇÜK SALON      OYUNCULUK ATÖLYESİ-İREM ALTUĞ

*** Galalı Gösterim  
   
**Festival yönetimi gerekirse programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 
 
 KISA FİLM PROJE YARIŞMASI
Sinema Burada Festivali kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan Kısa Film Proje Yarışması (Work in Progress) kısa film alanındaki yönetmen ve yapımcılarına yapım aşamasında destek olmak üzere düzenlenen bir yarışmadır.
 
 
Kısa Film Proje Yarışması Jüri Üyeleri
Prof. Dr. Ahmet Şefik Güngör; Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Film Tasarımı Bölüm Başkanı ve öğretim üyesi.
Melikşah Altuntaş ; Sinema eleştirmeni, Bantmag yazarı.
Gürcan Keltek; Yönetmen 
 
Jüri Üyeleri Özgeçmişleri için tıklayınız.
 
3. Kısa Film Proje Yarışması finali:
11 Eylül 2018
 
Saat:16.30-İzmir Sanat Merkezi
 
3. Kısa Film Proje Yarışması Finalistleri
 
Aylin-Ozan Yoleri
Alarga-Soner Sert
Bayanlar ve Baylar Gölge Oyunu Başlıyor-İsmail Eren Yalçın
Eksik-Volkan Budak
Fegere-Cahit Kaya Demir
Hikaye Babamın Ölümüyle Başlıyor-Yaşar Arif Karagülle
Kömür-Reşat Fuat Çam
Mars-Eldar Bora
Nokta-Karis Deniz Kara
Sürek-Ali Ege Gültekin
 
 
EYLÜL 2018
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
EYLÜL 2018
20
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız