DİĞER
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI RESMİ TÖREN PROGRAMI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resmi Tören Programı

23 Nisan 2018, Pazartesi

Çelenk Sunma Töreni
09.30   İl Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin Sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımız eşliğinde Bayrakların öğrenciler tarafından göndere çekilmesi
 09.40  Çelenk Sunma Programının sona ermesi        
10.00   Cumhuriyet Meydanı Tören
*Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın eşliğinde Bayrakların izci öğrenciler  tarafından göndere çekilmesi.
*İzmir Valisi, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı öğrenciler tarafından birer buket sunulması.
*İl Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ nin konuşması
*Milli Eğitim Bakanı'nın mesajının okunması
*Şiirlerin okunması
*(Otantik Tablo)Ege yöresi halk oyunları gösterileri
*(Çağdaş Tablo)Kız öğrenci grupları gösterileri
 *(Dinamik Tablo)Karma öğrenci gruplarının modern dans gösterileri
*Tüm öğrenci gruplarının final gösterisi

İZMİR DEVLET OPERA VE BALESİ ÇOCUK KOROSU KONSERİ
Tarih: 22 Nisan 2018 PAZAR  Saat:12.00
Yer: ELHAMRA SAHNESİ

İZDOB SANATÇILARININ ÇOCUKLARA KONSERİ
Tarih:25 Nisan 2018 Çarşamba Saat:13.00
Yer:Karşıyaka Engin Özmeriç İlkokulu

İlçelerde Köy Şenlikleri

20 ve 21 Nisan 2018 Saat:12.0- - 16.00
Kutlama Programı için tıklayınız...

Kent Kütüphanemizde Muzaffer İzgü Çocuk Şenliği
21 Nisan 2018 Cumartesi
15.00 Eşref Karadağ, Hacer Kılcıoğlu ile "Yaratıcı Okuma" etkinliği
18.00 Muzaffer İzgü Karikatür - Fotoğraf Sergisi
20.30 Görsel Sunum: Muzaffer İzgü'nün Yaşamından kesitler

22 Nisan 2018 Pazar
13.00 Dilber Koç ile Masal Saati
14.00 Özgür Danışman, Y.Bekir Yurdakul ile "Yaratıcı Okuma" etkinliği
15.00 Songül Bozacı ile Drama Etkinliği
17.00 Çocukların sunumuyla İzgü'nün çocukluğundan bir kesit. (Y.Bekir Yurdakul, Ercüment Serpil)

İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Kütüphanesi
Atatürk Cad. No:457 Alsancak Garı Karşısı
Telefon: 293 41 88

İzmir Büyükşehir Belediyesi Çocuklara Özel Ücretsiz Etkinlik Programı
23 Nisan 2018 Pazartesi  Saat: 13.00 - 18.00 Yer: Kültürpark Fuar Alanı

13:00 - Açılış
13:00- İzmir Büyükşehir Belediyesi Mahalle Orkestrası
13:30- 23 Nisan ve Çocuk Temalı Kısa Film
13:45- İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz KOCAOĞLU'nun Konuşmaları
14:00- İzmir Büyükşehir Belediyesi Dans ve Ritim Gösterisi
14:30- İzmir Büyükşehir Belediyesi Bale Gösterisi
15:00- Engelsiz Koro / Çiğli Çocuk ve Gençlik Merkezi İşaret Dili Topluluğu
15:30- Konser / “İzmir'in Çocukları” adıyla bir araya gelen 18 farklı İzmirli Rock grubu,
birbirinden güzel Barış Manço şarkılarını aynı anda söyleyecek. 
18:00- Kapanış

Çocuk Atölyeleri

• Fosil Sergisi • Canlı Grafiti Çalışması
• Makey Makey Atölyesi • Dijital Mikroskop Atölyesi
• Duman Atölyesi • Yerküre Atölyesi •  Taş küre Atölyesi
• Görüntü Atölyesi • Meyve Pili Atölyesi • Rüzgar Atölyesi
• Sıvı Transferi Atölyesi • 12 D Sinema Gösterimi
• Sanal Gerçeklik Okçuluk Simülatörü
• Sanal Gerçeklik Uçuş Simülatörü
• Sanal Gerçeklik Rollercoaster Simülatörü
• Sanal Gerçeklik ve Pedallı Bisiklet ile Doğa İçinde Bisiklet Yarışı Simülatörü
• Sanal Gerçeklik ile Fruit Ninja Oyunu

Bilim Tırı Etkinlikleri
• İnsan İskeleti • DNA Modeli • El Bataryası • Plazma Küresi
• Maxwell Diski • Periskop • Renk Spotları • Küp Yanılgısı
• Pusulalı Manyetik Alan Çizgileri Demosu • Çubuk mıknatıs • Hava Topu
• Çarklar ve Diskler • Enlem ve Boylam • Dinazor İskeleti • Kara Delik
• Van De Graaff Jeneratörü  • Praksinoskop • Çoklu Radyometre 
• Hareketli Dinazor • Ames Odası

Planetaryum(Uzay Çadırı)

Oyuncaklar

• Büyük Kaydırak • Şişme Dart-Frizbi • Halka Geçirme • Küçük Kaydırak
• Canlı Langırt • Şişme Zıpzıp • Kombo Oyun Parkı • Gladyatör
• Küçük Kombo Oyun Parkı • Sumo Güreşi

Animasyon Gösterileri

• Kütüphaneci Amca • Kanatlı Muhafız Tahta Bacak • Palyaço Tahta Bacak • Dev Kral Kuklası • Dev Kraliçe Kuklası • Pandomim • Kostümlü Karakterler • Kostümlü Karakterler Bandosu

İkramlar
• Patlamış Mısır • Dondurma • Kağıt Helva • Pamuk Şeker • Macun • Su


Bornova Buz Sporları Salonu 23 Nisan Kutlama Programı
23 Nisan Pazartesi 12.00 -12:45 ve 13:00-13:45 halk seanslarının ardından
14.00 'da tüm sporcu ve öğrencilerin gösterimleri var...


GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ(İL MÜSABAKALARI)
KICK BOKS MÜSABAKASI  (Küçükler,Yıldızlar,Gençler)

Tarih:14-15 Nisan 2018    Saat:10.00 Yer:Gaziemir Spor Salonu

TAEKWONDO MÜSABAKASI  (Minikler)
Tarih:14-15 Nisan 2018 Saat.10.00 Yer:Buca Afetevleri Spor Salonu

BUZ PATENİ  (Küçükler)

Tarih:19 Nisan 2018  Saat:10.00 Yer:Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Spor Salonu

BOCCE MÜSABAKASI  (Küçükler,Yıldızlar,Gençler)

Tarih:21-22 Nisan 2018  Saat:10.00 Yer: Halkapınar Spor Salonu (Bocce Salonu)

MUAY THAI MÜSABAKASI  (Minikler,Yıldızlar)

Tarih:21-22 Nisan 2018 Saat:10.00 Yer:Bornova Vali Hüseyin Öğütcen Spor Salonu

KARATE MÜSABAKASI  (Küçükler,Yıldızlar)
Tarih:21-22 Nisan 2018 Saat:10.00 Yer:Menemen İlçe Spor Salonu

MASA TENİSİ MÜSABAKASI  (Minikler,Küçükler,Yıldızlar)
Tarih:21-22 Nisan 2018 Saat:10.00  Yer:Atatürk Stadı Masa Tenis Salonu

HALTER MÜSABAKASI  (Küçükler,Yıldızlar,Gençler)

Tarih:21-22 Nisan Saat:10.00 Yer:Atatürk Stadı Halter Salonu

WUSHU MÜSABAKASI(Minikler,Yıldızlar,Gençler)
Tarih:28-29 Nisan 2018 Saat:10.00 Yer:Buca Afetevleri Spor Salonu

BOKS MÜSABAKASI(Minikler,Yıldızlar)
Tarih:28-29 Nisan 2018 Saat:10.00 Yer:Atatürk Stadı Boks Salonu
 
 
NİSAN 2019
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
NİSAN 2019
23
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız