DİĞER
15. TÜRKİYE TİYATRO BULUŞMASI

15 AĞUSTOS PAZARTESİ

15:00 – 17:00 Söyleşi (Reha Midilli Kültür Merkezi)


‘’Yerel Yönetimler ve Tiyatro Politikaları’’
İzmir Büyükşehir Belediyesi Temsilcisi
Foça Belediyesi Temsilcisi
Yunus Emre Ku?çu?kaydın
Metin Gu?ler
Mehmet Küçükgünaydın
 
Moderasyon: Nazif Uslu
 
18.00 - 19.30 Söyleşi “Türkiye Tiyatrosunda Yazarlık ve Yeni Metinler”
(Beşkapılar)

Kamer Yıldız Ok
Bahadır Yüksekşan
Medine Çam
 
21.00 Açılış Seremonisi (İtafiye Meydanı)
Sunum: Bensu Begoviç - Serkan Koçak
 
21.30 Konser (İtfaiye Meydanı)
VooDoo
 
16 AĞUSTOS SALI

10:00 – 12:00 Atölyeler 1 (Kamp Alanı)
 
Şiirden Sahneye - Yaşar Gündem
Işık Ato?lyesi - Yüksel Aymaz
Doğaçlama - Yiğit Arı
Kamera Önü Oyunculuğu - Burak Özbaykuş
 
13:00 – 15:00 Atölyeler 2 (Kamp Alanı)

Dramatik Yazarlık Ato?lyesi - Nimet Erdem
Tango Ato?lyesi - Metehan Gözütok
Sokak Tiyatrosu Atölyesi - Nazlı Masatçı
Tiyatro Antropolojisi - Ayşe Emel Mesci
Metinlerarası Tiyatro - Ali Berktay

15:30 - 17:30 Seminer “Playback Tiyatrosu” (Reha Midilli Kültür Merkezi)

Vedat Murat Güzel
 
18:00 – 19:00 Söyleşi “Nasılsınız?” (Beşkapılar)
Konuşmacı: Temel Demirer
Sunum: Burak Özbaykuş
 
19.00 - 20.00 Söyleşi “Sanatta ve Hayatta Değişim” (Beşkapılar)
 
Ataol Behramoğlu
Orhan Aydın
İsmet Orhan
 
21.00 Dans Tiyatrosu (İtfaiye Meydanı)
“Nermin; Kendini Arayanların Hikayesi”
 
23:00 Belgesel Gösterimi
“Köy Tiyatroları” (Kamp Alanında Olacaktır.)
 
17 AĞUSTOS ÇARŞAMBA
 
10:00 – 12:00 Atölyeler 1 (Kamp Alanı)

Şiirden Sahneye - Yaşar Gündem
Işık Ato?lyesi - Yüksel Aymaz
Doğaçlama - Yiğit Arı
Kamera Önü Oyunculuğu - Burak Özbaykuş
 
13:00 – 15:00 Atölyeler 2 (Kamp Alanı)
 
Dramatik Yazarlık Ato?lyesi - Nimet Erdem
Tango Ato?lyesi - Metehan Gözütok
Sokak Tiyatrosu Atölyesi - Nazlı Masatçı
Tiyatro Antropolojisi - Ayşe Emel Mesci
Metinlerarası Tiyatro - Ali Berktay
 
18:00 – 19:30 Söyleşi “Kriz Zamanı Tiyatro” (Beşkapılar)
 
Nazif Uslu
Onur Atacan
Kerem Yalçın
Işıl Özgentürk
 
21.00 Oyun (İtfaiye Meydanı)

“İsyan”
 - Refia Organizasyon
 
23:00 Belgesel Gösterimi (Kamp Alanında Olacaktır.)
“Sokağın Tiyatrosu”

18 AĞUSTOS PERŞEMBE
 
10:00 – 12:00 Atölyeler 1 (Kamp Alanı)
 
Şiirden Sahneye - Yaşar Gündem
Işık Ato?lyesi - Yüksel Aymaz
Kamera Önü Oyunculuğu - Burak Özbaykuş
Uygulamalı Dramaturji - Tülin Sağlam
 
13:00 – 15:00 Atölyeler 2 (Kamp Alanı)
 
Dramatik Yazarlık Ato?lyesi - Nimet Erdem
Tango Ato?lyesi - Metehan Gözütok
Sokak Tiyatrosu Atölyesi - Nazlı Masatçı
Bir İfade Alanı Olarak "Oyunculukta Dil ve Anlam" - Hamit Demir
Tiyatro Antropolojisi - Ayşe Emel Mesci
Metinlerarası Tiyatro - Ali Berktay
 
18:00 – 19:00 Söyleşi “Kültür Çürür Mü?” (Beşkapılar)

Konuşmacı: Sibel Özbudun
Sunum: Bensu Begoviç
 
21.00 Şiir - Müzik Dinletisi (İtfaiye Meydanı)

“Şiirden Öte” 
- Haluk Çetin, Pelin Batu
 
22:30 Oyun (Kamp Alanı)

“Merak Etmeyin Anlatmadan Atlamayacağım” - Toprak Sahne Tiyatrosu
 
19 AĞUSTOS CUMA

10:00 – 12:00 Atölyeler 1 (Kamp Alanı)
 
Şiirden Sahneye - Yaşar Gündem
Işık Ato?lyesi - Yüksel Aymaz
Kamera Önü Oyunculuğu - Burak Özbaykuş
Uygulamalı Dramaturji - Tülin Sağlam

13:00 – 15:00 Atölyeler 2 (Kamp Alanı)

 
Dramatik Yazarlık Ato?lyesi - Nimet Erdem
Tango Ato?lyesi - Metehan Gözütok
Sokak Tiyatrosu Atölyesi - Nazlı Masatçı
Bir İfade Alanı Olarak "Oyunculukta Dil ve Anlam" - Hamit Demir
Tiyatro Antropolojisi - Ayşe Emel Mesci
Metinlerarası Tiyatro - Ali Berktay
 
18:00 – 19:00 Söyleşi (Beşkapılar)

“Anlatılan Senin Hikayendir” ve Anlatı Oyunculuğu

Cengiz Toraman
Levent Üzümcü
 
21.00 Oyun (İtfaiye Meydanı)
Anlatılan Senin Hikayendir - Levent Üzümcü Tiyatrosu
 
23:00 Belgesel Gösterimi (Kamp Alanında Olacaktır.)
“Şimdi Geçti Burdan: Erkan Yücel Belgeseli"
 
 
EKİM 2022
Pzt
Sal
Çar
Per
Cma
Cmt
Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
EKİM 2022
6
 
ETKİNLİK MERKEZLERİ
 
Diğer etkinlik merkezleri için tıklayınız